הצטרפות לג'יפלאנט פריים
רישום לקבלת התראות למייל

>> מבצע ההנחה רק למנויים ותיקים יסתיים ב- 24 באוגוסט, בשעה 22:00. ניתן לחדש את המינוי בהנחה - רק בקישור הזהנובמבר שחור מתקרב לאיראן - הגדלה / תמונות נוספות  איראן
21/10/2010
בנובמבר הקרוב יסגרו השמיים האירופיים בפני מטוסים איראניים, ועוד מהלכים מתוכננים בדרך. רוצי ישראל כמו סוס, מצאנו את הנקודה שאם נשכנע את כולם ללחוץ עליה עוד ועוד, נצליח. הזמן בשל לכך. אל תאמינו לשקרים ולהצגות לרוב בדרום לבנון, אל תנהגו כאווזה. זיכרו, האיכות גוברת על הכמות.

 נובמבר שחור מתקרב לאיראן


מאת ד"ר גיא בכור

א
ווזה אחת ליקטה מזון ליד סוס שרעה באחו. בקול צווחני אמרה לו האווזה: אתה יודע, אני בעל חיים מושלם ואצילי ממך. אני יכולה לצעוד על הקרקע כמוך, אך אני יכולה גם לעוף בשחקים, כי יש לי כנפיים, ואני יכולה לשחות במים הצוננים ואפילו לצלול, אם מתחשק לי. אני שקולה לציפור, לדג ולהולך על ארבע בבת אחת!
 
הסוס הגיב בביטול. זה נכון שיש לך שלוש יכולות, אבל אין לך שום יכולת בולטת באף אחד מהן. את יכולה לעוף, זה נכון, אבל הכנפיים שלך כל כך מגושמות וכבדות, שאת לא יכולה להחשיב את עצמך לציפור. את יכולה לשוט במים, גם זה נכון, אך לא לחיות במים כמו דג. וכשאת צועדת, יותר נכון מתנודדת, עם הצרחות שלך - הכל מזלזלים בך. 
 
אני מודה שנוצרתי רק ללכת על הקרקע, אך ראי את המהירות האדירה שלי, אני רץ כמו הרוח, ראי את מבנה הגוף המושלם שלי, ואת העוצמה החזקה שבה ניחנתי.
 
אני מעדיף להיות מוגבל לתחום אחד, אמר הסוס, אבל להיות נערץ בו, מאשר להיות אווזה בכל הנושאים.
 
 
מִשלֵי בוקאצ'יו (1313-1375)
 
 
 
אנחנו מתעסקים עם איראן והקשריה מהבוקר עד הערב: חיזבאללה בצפון, חמאס בדרום, חמאס במרכז, סוריה בצפון, ריגול איראני, הסתה איראנית ישירה, וכמובן איומי הגרעין, מה שיוצר לנו הסחת דעת ופיזור, איראן בכל מקום, ואיראן בשום מקום.
 
מיד כפי שנראה, מתקרבים רגעים קשים לאיראן, ואנחנו לא מבינים עדיין שמצאנו את הנקודה הארכימדית לבעיית איראן. זו הנקודה, שאם נדאג שהעולם ימשיך ויילחץ בה, כל מגדל הקלפים של המהפכה הח'ומיניסטית יקרוס. הגיע הזמן שנתמקד, ונמקד את עצמנו. הכל חשוב, אך האחיזה באיראן בנקודה הרגישה לה ביותר, הסנקציות הבינלאומיות, היא שתפיל את מרחב האיומים כולו. הריכוז שלנו בנקודה הזו, באמצעות שליחים אל מדינות העולם, באמצעות ניהול משא ומתן, פיתויים ולחצים – הכל באופן שקט- יוביל לתוצאה שלא תאמינו שהיא תקרה. בעצם, היא כבר מתרחשת לנגד עינינו, אבל אנחנו בישראל נוטים לקנות את התעמולה השקרית של אחמדינג'אד.
 
אפשר להתפזר בין כל האיומים כמו אווזה מגעגעת, ואפשר ללחוץ קודם כל על הנקודה האחת והכואבת ביותר, שאי אפשר לעצור אותה: עוד סנקציות ובידוד בינלאומי, עד להפלת משטר האייתולות וכל הרשת שטווה סביבנו.
 
האווזה עפה, שחתה ורצה, ופיזרה את האנרגיה שלה בכל מקום, אבל בעצם, בשום מקום. הסוס מתמקד בדבר אחד, אך עושה אותו בצורה הטובה ביותר. האיכות גוברת על הכמות. 
 
חודש נובמבר אמור להיות שחור באיראן, והשלטונות שם מסתירים זאת, ככל האפשר. בחודש זה תיאלץ הממשלה להפסיק את סבסוד הדלק מן האזרחים, ושמי אירופה ייסגרו סופית למטוסים איראנים. זהו המהלך שאם נלחץ נכון, יוכל להוביל להחרמה מלאה של שדות התעופה באיראן, הצעד הבא, ולבידודה המלא.
 
כל מדינות אירופה, להוציא גרמניה ואוסטריה, סגרו השבוע את השמיים האוויריים שלהן בפני מטוסים איראנים, אם זה חברת "איראן אייר" או חברות איראניות פרטיות. צעד חשוב  זה עבר אצלנו כמעט ללא התייחסות תקשורתית. גם גרמניה ואוסטריה יצטרפו אל החרם בחודש הבא, ובכך תיסגר אירופה בפני המטוסים האלה לחלוטין, שכן אף מדינה לא מוכנה לתדלק את המטוסים האיראנים. ובלי תדלוק אי אפשר לטוס.
חלק מן החברות ביטלו את החוזים שלהן עם החברות האיראניות, וחלק מחכות שהם ייגמרו, כמו בגרמניה ובאוסטריה. אף חברה נורמלית לא תסתכן באיסור כניסה לארצות הברית, אם היא עוסקת בתחום של אנרגיה, נפט וגז עם איראן. זוהי נקודה שיכולה לייבש את איראן כולה, ובכך נסגר המערב: ארצות הברית, קנדה והאיחוד האירופי, בפני מטוסים איראנים.

לכך יש להוסיף את העובדה שכל חברות האנרגיה הגדולות בעולם, הפסיקו כבר את הקשר עם איראן, למשל, חברת "של" ההולנדית-בריטית, טוטאל הצרפתית, ENI  האיטלקית, סטאטאויל הנורווגית ועוד, ומשמעות הדבר שדלק מזוקק כבר מתקשה להגיע לאיראן. נכון שחברות סיניות ורוסיות מוכנות להיכנס במקומן, אך תדלוק לאירופה, למשל, לא יהיה עוד אפשרי על ידי שום חברה זרה. חברת לויידס, שביטחה את המוני המשאיות של איראן, המייצאות דלק, הפסיקה את ההתקשרות, ולכן המשאיות כבר לא נכנסות למדינות מסוימות, בהעדר ביטוח. יהיה לכך המשך.
 
כיוון שהממשלה בטהראן נקלעת למשבר אמיתי, היא הודיע שב-21 בנובמבר היא תפסיק את סבסוד הדלק למכוניות להמונים, כפי שהיה עד כה. כל נהג קיבל עד היום 60 ליטרים ראשונים בחודש, במחיר מצחיק של עשרה סנט לליטר, ועוד כמה עשרות ליטרים במחיר נמוך. בנובמבר זה ייגמר, דבר שעלול להביא להתעוררות זעם ברחוב האיראני הזועם. הוא יודע שהממשלה שלו משקיעה סכומים מטורפים בציוד צבאי ובפיזור כספים בעולם, על חשבונו. הממשלה מתקשה לעמוד בסבסוד הדלק, שעולה לה 100 מליארד דולר בשנה. למהפכה אוזלת האנרגיה לעמוד ביעדים המטורפים שלה.
 
אנחנו צריכים להתמקד. אתם רואים שזה עובד, אך יש לדחוף הלאה. אין אפשרות שאחמדינג'אד ישתחרר מן הלפיתה הזו של הסנקציות, שרק תלך ותתהדק סביב המשטר. בשקט, בלי רעש, אנחנו צריכים לעשות את העבודה, ולשכנע שהשלב הבא יהיה חרם עולמי מלא על שדות התעופה של איראן, כפי שעשו לקדאפי, עד שנכנע. זה יכול להיות אפילו בלי החלטה של האו"ם: די בהחלטה של מדינות אירופה וערב, שקרובות להסכים לכך. אחר כך תבוא גם ההחלטה באו"ם, שתכלול את כל הייתר.
 
להתרכז. לקבוע יעדים בשקט, באויר, בים וביבשה לבידוד איראן, ולפעול מול ממשלות בעולם. תופתעו לראות עד כמה הזמן בשל, ומוכנים להקשיב לנו. תופתעו לשמוע שיש לנו הרבה ידידים בעולם.

קל לנו לשכנע בנושא הזה את העולם, כי כבר התקבלו החלטות ארצות הברית והאיחוד האירופי. יש לנו עוצמה כלכלית שאפשר להפעיל, המאבק הזה יוצר לנו בריתות חדשות, אפשרויות שלא היו בעבר, לגיטימציה, ושדה נרחב לפעילות.
 
אל תאמינו לשקרים ולהצגות לרוב בדרום לבנון, ואל תנהגו כאווזה. זיכרו, האיכות גוברת על הכמות. 
רוצי ישראל כמו סוס, התחילי לרוץ לאט, ואז הקצב יגבר. מצאנו את הנקודה האחת, שאם נשכנע את כולם ללחוץ עליה עוד ועוד, נצליח. וזה כבר עובד, אתם רואים, יש תוצאות, שהאיראנים המבוהלים מסתירים. זה מצריך הרבה עבודה, סבלנות ומאבק. אך מי שילחץ כל הזמן ולא ירפה בנקודה אחת - יצליח
(מתוך הסרט "מרכבות האש", 1981. מוזיקה: ואנגליס).
 
רוצו כמו הסוס. הזמן בשֵל לכך.כאשר מספר החברים בדף קוראי ג'יפלאנט יגיע ל- 4,000 נתחיל מבצע הסברה לישראל, כמוהו עדיין לא נעשה. בעתיד תבינו למה זה חשוב. אנא, אתם מוזמנים להצטרף, ולצרף את החברים, בלחיצה על "אהבתי/like", תודה.
 
כדי להנות מן המאמרים המיוחדים של האתר, כדאי להצטרף אל מועדון Gplanet Prime. המנוי הינו לחצי שנה או לשנה. ניתן להירשם -
כ א ן. אם לא תצטרפו למועדון, איך תדעו מה קורה סביב?

אני מבקש באופן אישי, מכל מי שכבר חבר במועדון Gplanet Prime, והמנוי שלו הסתיים, לחדש אותו. כדי לחדש את המנוי יש להכנס לקטגוריית "לחידוש מנוי קיים לחץ כאן", או - כ א ן.

אם ברצונכם לשלוח את המאמר הזה לחברים, עושים זאת באמצעות הכפתור "המלץ לחבר", בדף הזה, למטה.

למבקשים לקבל התראות על כל מאמר חדש שעולה ישירות אל המייל האישי, עושים זאת -
כ א ן