הצטרפות לג'יפלאנט פריים
רישום לקבלת התראות למייל

 >>  ח ד ש - עלתה הקריקטורה החדשה של מושיק גולסט. לחצו כאן, כדי לראות אותה
מאמרים בנושאי המזרח התיכון

   המזרח התיכון    הפלסטינים    לבנון    סוריה    מצרים   


 
חנוכיית האביב הערבי, סיכום של שנה נואשת (19/12/2011)
וזחלו ובאו המתים. לא פחות מ- 38,720 ערבים מתו כתוצאה מן המהומות רק בשנה הזו, השנה הראשונה של האביב הערבי. 30,000 בלוב (על פי נאג'י ברכאת, שר הבריאות של מועצת המעבר הלאומית), 5,500 בסוריה, 2,000 בתימן, 1,000 במצרים ו-224 בתוניסיה. וזו רק השנה הראשונה מתוך שנים ארוכות שעוד יגיעו, פורסות את כנפיהן השחורות על מרחב ערבי שלם. מאות אלפים נפצעו בשנה הזו, מליונים הפכו למובטלים, והמספרים אינם עוצרים. וכמה ימותו בשנה השנייה של האביב?


 
בסוף כולם ייעקצו: על בוגדנות, נקמה והכרת תודה (7/8/2011)


 
האם יהיה לנו אינטרס להציל שוב את הבית ההאשמי? (28/7/2011)


 
האם יהיה לנו אינטרס להציל שוב את הבית ההאשמי? (27/7/2011)


 
האם יהיה לנו אינטרס להציל שוב את הבית ההאשמי? (27/7/2011)
עד כמה מתחיל להיות מאויים שלטונו של המלך עבדאללה השני? מה מתרחש בירדן עם "האחים המוסלמים"? מדוע הממלכה מזדעזעת בסיפורי שחיתות, ולמה שונאים שם את המלכה ראניה? ומה משמעות הפלה אפשרית של הכתר מבחינתנו, ומה עלינו לעשות? המאמר הזה הינו לחברי מועדון Gplanet Prime.


 
דר. גיא בכור: הפתעות מתוקות לחג הפסח, בעולם ערבי אחר (20/4/2011)


 
הפתעות מתוקות לחג הפסח, בעולם ערבי אחר (18/4/2011)
במאמר הזה תגלו מזרח תיכון בלתי מוכר לחלוטין, פרי העבודה שלנו. הוא תמיד היה קיים, אבל אנחנו עוזרים לחשוף אותו. זה אינו פרוייקט הסברה בלבד. זה שינוי בתפיסות עולם של הצד השני, וזה השי לחג שאנחנו מגישים לכם.


 
הקיסר האחרון: האם ירדן תיהפך למדינה גרעינית? (15/7/2010)
אי אפשר להתעלם מכך, אבל המלך הירדני עבדאללה, שכננו החביב, החליט להפוך את עצמו לסוג של ארדואן איזורי, והוא מתנהל מתמיכה במחנה המתון אל עבר זה הרדיקלי. המלך החליט להפוך את עצמו לקיסר איזורי, למעצמה גרעינית. ביהירות, ובלי להבחין שבכך הוא מסכן את קיומה של ממלכתו השברירית. לפנינו עשרה יהלומים שחורים, המשובצים בכתר המלכות של המונארך ההאשמי.


 
המלחמה הסודית של מצרים בגיהאד ובחמאס בעזה. מה זה אומר לגבינו? (11/7/2010)


 
ארדואן נופל בסקרים: על הימנון ההתקפה הסודי, וזיכרונות קלושים מן העתיד (31/5/2010)
האם ארדואן והמיפלגה האסלאמית שלו יפסידו את השלטון בתורכיה? עשר שיטות כיצד השתלטה תנועה הקרובה ל"אחים המוסלמים" על תורכיה החילונית. המאמר הזה מחבר את עשר השיטות לתמונה ברורה אחת. למרבית צערו של ארדואן, זה כבר מתחיל להיות ברור גם לתורכים, המתפקחים מאשליות ומהונאה. ובכן, האם הגיע הזמן לנגן את הימנון ההתקפה הסודי? או שעדיף לא לנגן אותו עוד לעולם. ומי ינגן אותו? המאמר הזה פתוח לכל.