הצטרפות לג'יפלאנט פריים
רישום לקבלת התראות למייל

>>  המאמר האחרון במסגרת מבצע ההנחה, המסתיים
מאמרים בנושאי המזרח התיכון

   המזרח התיכון    הפלסטינים    לבנון    סוריה    מצרים   


 
עצת הנזיר, והפלסטינים, שנמצאים בדרך להתרסקות דיפלומטית (20/6/2011)


 
עצת הנזיר, והפלסטינים, שנמצאים בדרך להתרסקות דיפלומטית  (19/6/2011)


 
עצת הנזיר, והפלסטינים, שנמצאים בדרך להתרסקות דיפלומטית (19/6/2011)
אז איך יירדו עכשיו מן העץ הגבוה?? המנהיגות הפלסטינית בדילמה קשה, כמעט חסרת אונים. זו הסיבה שאבו מאזן קפץ על היוזמה הצרפתית, כדי לרדת מן העץ, אך ישראל, בעורמה, אינה מאפשרת לו זאת. הרי המחיר לאחר ספטמבר מבחינת ישראל יהיה זול יותר, כאשר האשליות יתנפצו. וכך, במקום שהפלסטינים יהפכו את ספטמבר לאמצעי לחץ על ישראל, הפכה היא את החודש הזה לאמצעי לחץ על הפלסטינים.


 
המזימה התרסקה, והפלסטינים חטפו סטירת לחי בינלאומית קשה. אבל את מי עדיין יש להם?  (11/22/2009 5:25:36 AM)
מדינה פלסטינית חד-צדדית? המזימה התרסקה. הפלסטינים, שרצו לבודד את ארצות הברית ואת ישראל, בודדו את עצמם, הציגו את עצמם כסרבני שלום, כמי שמתנגדים לקשר אמיתי עם ישראל, וכמי שרוצים לכפות את דעתם על העולם. הם הפכו עכשיו את מימשל אובמה לעוד יותר מסתייג מהם. באופן גורף הם הפסידו אותו. "המהלך החד-צדדי" הזה עלה לאבו מאזן ולאנשיו במחיר כבד. מה יעשו?


 
אובמה סוגר על אבו מאזן, ואפקט מראה כפול מנטרל את חמאס ופתח גם יחד (10/25/2009 6:16:01 AM)
על שיחת טלפון מפתיעה ומשתקת מיום ששי מאובמה לאבו מאזן. הוא דרש ממנו לקיים בחירות בחודש ינואר ברשות. אז, ב- 2006, דרש זאת בוש ממנו, וגרם לאסונו. עכשיו דורש זאת אובמה. אבו מאזן חש לכוד, אך לא היתה לו ברירה. ואיך הגיב חמאס? באפקט המראה המנטרל. אלא שבהקשר הפלסטיני הניטרול הוא הדדי ואכזרי. כמו שחמאס מציב מראה מול ארגון פתח בגדה המערבית, כך פתח מציב בעצמו מראה מול חמאס בעזה. כך הם משקפים זה את מעשי זה, ומנטרלים זה את זה.


 
ואלס המסיכות של ועידות אש"ף - יוצא שוב לדרך (8/3/2009 2:35:03 PM)
...לפתע זינקתי מכוסה בזיעה קרה. אבל זה קורה עכשיו! יכול להיות שחזרתי אל שנות השמונים? לא יכול להיות. אז אולי שנות השמונים חזרו עכשיו? לא דמיינתי. הואלס הזה נפתח היום מחדש ביו"ש, כמו פעם: המילים הנפוחות, הטרקלינים, הדמויות שאין מאחוריהן דבר, הכרזות עצמאות פלסטיניות ריקות מתוכן.


 
עוד נשיא אמריקני עם תוכנית משיחית, תמימות, וזכות השיבה לשום מקום (5/21/2009 10:08:04 PM)
מדינות ערב לעולם לא יוותרו על דרישתן להחזרת "הפליטים" הפלסטיניים לתוך פלסטין, קרי למדינת ישראל, וחלקם, אולי, לרשות הפלסטינית. לעולם זה לא יקרה. לפנינו עניינים שבקדושה, וזהו לב העניין: עבור הערבים מדובר כבר בעניין מטפיזי, גדול מהחיים, לפיו הפליטים אמורים לחזור לא לישראל, אלא לשנת 1948, לרגע בו עזבו. עבור הערבים זוהי אמת מוחלטת שאין אפשרות אפילו לדון בה. היא כבר גדולה מהם. הם עובדים אצלה, לא היא אצלם.


 
מעגל החורבן השחור: אל נַכבה מפוארת חדשה (3/15/2009 10:02:18 PM)
על מעגל הקסמים אליו נקלעו הפלסטינים, והכניסו גם אותנו לתוכו. עלינו להבין: אלה אינם אנחנו, ולא יעזור כמה אסירים עוד נשחרר. הפלסטינים לכודים במעגל החורבן השחור, במצב נפשי של נכבה, ממנו יתקשו מאוד להחלץ. אבוי להם, ואבוי לנו, שקשרנו את עצמנו, אי-פעם בעבר, אליהם ואל גורלם הפטליסטי. לְמה אני מתכוון?


 
מלחמת העולם בין עזה לרמאללה, והשפעתה המפתיעה על מחירי המשא ומתן (22/02/2008)
זה הזמן של ישראל לבוא אל מנהיגי העולם הערבי ולהציע להם הצעה, שצריך להיות ותיק באתר שלנו כדי להבינה: מה אתם נותנים לנו עבור חיסול חמאס? זה הזמן לבוא גם אל אבו מאזן ולדרוש, מה הוא נותן לנו עבור חיסול חמאס? כן, ההשתלטות של חמאס על עזה, ומלחמת מדינת חמאס במדינת פתח, מקנות לישראל גם הרבה הזדמנויות חדשות.


 
סיפורה הלא-יאומן של שביתה, ששינתה את תולדות הסכסוך היהודי-ערבי לתמיד (01/02/2008)
בעקבות השביתה המדהימה הזו, גאוותנית והרסנית, התמוטט הישוב הערבי בארץ ישראל בתחושת יאוש, בחורבן כלכלי, מינהלי, מנהיגותי ופוליטי, ממנו לא התאושש עד היום. רעב פשה בסקטור הערבי, טרור, ואלפי רציחות פנימיות. ומי מכריז בדיוק היום על שביתה? (בתמונה: הוועד הערבי העליון)