הצטרפות לג'יפלאנט פריים
רישום לקבלת התראות למייל

>>  ח ד ש: עלה סרטון ההמשך לקמפיין שלנו - לחזרת מליוני בני אנוסים ליהדות ולישראל - כ א ןמאמרים בנושאי טרור וביטחון

   טרור    בטחון   


 
האויבים שלנו תולים את עצמם: כיפת ברזל מסייעת להתרחק מטיפוסים מפוקפקים (14/7/2014)
היש סמליות גדולה יותר מן המלחמה של הארגונים מעזה כחלק מהסיפור "הפלסטיני"? הרי עשרות שנים מתרסקים "הפלסטינים" האלה שוב ושוב, ובעצם מתאבדים, עם הקרב האינסופי שלהם להחרבת ישראל. פעם היו מתאבדים עם הקורבן הישראלי; כיפת ברזל הפכה אותם למתאבדים בלי הקורבן. ומה עכשיו? הם תוקפים, קורסים, ואז בוכים שעשו להם "נכבה".


 
בעוד אנחנו עסוקים עם עלי באבא וארבעים השודדים, הארמנים שוב נשחטים (7/4/2014)
בהפתעה גמורה פרצו אלפי לוחמים ג'יהאדיסטים מתוך שטח טורקיה לצפון סוריה, במטרה להשתלט על המובלעת העלווית שעל החוף. ואז הם נכנסו לעיירה נוצרית ארמנית. על הדברים הנוראים שקרו שם, ועל הלקחים מבחינתנו. הרי הארמנים בסוריה הם המראה שלנו. דרכם אנחנו רואים את עצמנו. כמה עצוב שלא תקראו את זה במקום אחר.


 
אפקט פרח הצבעוני - הדור השלישי (11/3/2014)
אפקט פרח הצבעוני מתפשט - ברוחב, כשהוא מגיע כבר למזרח אירופה, ובעומק. שוליותה החדשה של ישראל היא עוצמתה, בעוד שאך לפני ארבע שנים ויותר, מרכזיותה היתה למקור חולשתה. לא תכננו את זה, לא יזמנו את זה, ואין לנו אחריות לזה. אך הדור השלישי עושה את שלו.


 
סוד האושר הלאומי שלנו: אז להתערב או לא להתערב בסופה שסביבנו? (28/1/2014)
עם אופטימיזם משיחי ולא הגיוני סביבנו, ועם פסימיזם מוגזם שפשוט אינו נכון, אז מה מתאים לנו? האם אנחנו צריכים להתערב במה שמשתולל סביבנו, או לא? האם הגיע הזמן, כפי שיש הטוענים, לבחור צד במלחמת האזרחים הנוראה בסוריה, או במה שנשאר ממנה? בסוף המאמר טמון הפיתרון, שהוא גם סוד האושר הלאומי, ובעצם סוד האושר לכל אחד מאיתנו.


 
"ההכרח הוא אם ההמצאה": ישראל מובילה את שוק המל"טים בעולם. אז מה עכשיו? (13/10/2013)
ישראל היא יצואנית המל"טים (מטוסים ללא טייס) המובילה בעולם, גם לפני ארצות הברית. איך זה קרה, למה האירופים מקוננים, ולאן התעשייה האדירה הזו שלנו צועדת ויכולה עוד לצעוד? זה לא רק מליארדי הדולרים שהיא מכניסה: הפיתוחים מטילים אימה, ואימה יוצרת הרתעה. ההרתעה מביאה ביטחון.


 
מדי צבא חדשים למדינת השב"חים (23/9/2013)
שלא יהיה ספק: זו רק שאלה של החלטה מבחינת ארגוני הטרור ששב"חים יהפכו למחבלים. לא שאלה של יכולת, אלא של החלטה. כיוון שכל כך קל להחדיר פלסטינים, נכנסים לעומק ישראל גם מודיעים, סוכנים, פעילים, תצפיתנים ועימם אמצעי לחימה. כך היה בשנות אוסלו, דבר שהביא לטרור המאבדים. בשבוע בו פיתה שב"ח חייל, ורצח אותו ליד קלקיליה כדי לסחור בגופתו, מהי תמונת המצב, ומה ניתן לעשות? ומי שלא יעשה זאת עכשיו - בממשלה, במשטרה, בפרקליטות ובבתי המשפט, יישא אישית באחריות לתוצאות.


 
אפקט פרח הצבעוני - הדור הבא (21/7/2013)
לא במקרה באה עכשיו ההתקפה על "אפקט פרח הצבעוני" מצד הממשל של אובמה, ג'ון קרי, ותועמלנים ישראליים. הידחקות ישראל לשולי המזרח התיכון היא מבחינתם סיוט. האם הם יצליחו לבטל את אפקט פרח הצבעוני, או שהוא יבטל אותם? אפקט פרח הצבעוני - הדור הבא.


 
העידן של ההרגשה הטובה: ביום שאחרי ההפצצה הישראלית בדמשק (6/5/2013)
ומה תהיה תגובת אסד וחיזבאללה על ההפצצה הישראלית? שניהם נלחמים על חייהם, הדבר האחרון שבו הם רוצים זו חזית שנייה עם ישראל, שתחסל אותם למעשה. שניהם חשופים עכשיו מול ישראל, עם נזקים עצומים, כשעיקר המשאבים שלהם מגויסים למלחמה הסונית-שיעית הגדולה. אבל מה עם הכבוד האבוד וההרתעה המילולית שניסה נסראללה לקדם?


 
סטלין ולנין מכים שוב: "מלחמה בשם המוסר". כיצד ניתן להתמודד ולנצח בה? (24/12/2012)
אין לגמגם, אין להסס, ואין להשתמש בטיעונים מתנצלים, שכן מי שמשתמש באפולוגטיקה ובמלמולי התנצלות – נתפס כאשם או כלא בטוח בעצמו, ולנו יש את כל הסיבות להיות בטוחים בעצמנו. ישראל דיברה על "פשרה", על "הגיון", על "משא ומתן" ועל "ויתורים כואבים", כשהמילה "זכות" אינה קיימת בלקסיקון העצמי שלה, בלי להבין שבכך היא מאשרת שהיא הצד המקפח, שרק רוצה לחתום על הקיפוח במהירות. הטיעון הפרגמטי פעל דווקא נגדנו, בעוד שחשבנו שהוא עובד למעננו. כך נקלענו לנחיתות בקרב המוסרי, שהוא לא פחות חשוב מן הקרב הצבאי.


 
מלחמת הסטארט-אפ הראשונה: חמאס הוכה מכה קשה, וכללי המלחמה השתנו (18/11/2012)
חמאס יתאמץ לשגר רקטות ולהפגין "עמידה איתנה" עד לרגע הגעה אפשרית להפסקת אש, כדי להוכיח שלא הפסיד, וכמוהו הג'יהאד האסלאמי, ועדות ההתנגדות, אלקאעדה, הסלפים וחבריהם הכאוטיים. מבחינתם אין מניעה שעזה כולה תיהרס, אך הם חייבים להמשיך ולשגר עבור "הכבוד" והטענה ש"ניצחו". אך המצב של הארגונים האלה גרוע ומרוט, וישראל היכתה בהם באופן שלא האמינו שקיים. גם ישראל רוצה הפסקת אש, וכך המצרים, האמריקנים והאירופים. במילים אחרות – כולם.