הצטרפות לג'יפלאנט פריים
רישום לקבלת התראות למייל

>>  חדש: GPLANET גם בטלגרם - ועם תוכן ייחודי. חפשו שם: GPLANET  או כאן: https://t.me/MyGPLANETמאמרים בנושאי טרור וביטחון

   טרור    בטחון   


 
"ההכרח הוא אם ההמצאה": ישראל מובילה את שוק המל"טים בעולם. אז מה עכשיו? (13/10/2013)
ישראל היא יצואנית המל"טים (מטוסים ללא טייס) המובילה בעולם, גם לפני ארצות הברית. איך זה קרה, למה האירופים מקוננים, ולאן התעשייה האדירה הזו שלנו צועדת ויכולה עוד לצעוד? זה לא רק מליארדי הדולרים שהיא מכניסה: הפיתוחים מטילים אימה, ואימה יוצרת הרתעה. ההרתעה מביאה ביטחון.


 
מדי צבא חדשים למדינת השב"חים (23/9/2013)
שלא יהיה ספק: זו רק שאלה של החלטה מבחינת ארגוני הטרור ששב"חים יהפכו למחבלים. לא שאלה של יכולת, אלא של החלטה. כיוון שכל כך קל להחדיר פלסטינים, נכנסים לעומק ישראל גם מודיעים, סוכנים, פעילים, תצפיתנים ועימם אמצעי לחימה. כך היה בשנות אוסלו, דבר שהביא לטרור המאבדים. בשבוע בו פיתה שב"ח חייל, ורצח אותו ליד קלקיליה כדי לסחור בגופתו, מהי תמונת המצב, ומה ניתן לעשות? ומי שלא יעשה זאת עכשיו - בממשלה, במשטרה, בפרקליטות ובבתי המשפט, יישא אישית באחריות לתוצאות.


 
אפקט פרח הצבעוני - הדור הבא (21/7/2013)
לא במקרה באה עכשיו ההתקפה על "אפקט פרח הצבעוני" מצד הממשל של אובמה, ג'ון קרי, ותועמלנים ישראליים. הידחקות ישראל לשולי המזרח התיכון היא מבחינתם סיוט. האם הם יצליחו לבטל את אפקט פרח הצבעוני, או שהוא יבטל אותם? אפקט פרח הצבעוני - הדור הבא.


 
העידן של ההרגשה הטובה: ביום שאחרי ההפצצה הישראלית בדמשק (6/5/2013)
ומה תהיה תגובת אסד וחיזבאללה על ההפצצה הישראלית? שניהם נלחמים על חייהם, הדבר האחרון שבו הם רוצים זו חזית שנייה עם ישראל, שתחסל אותם למעשה. שניהם חשופים עכשיו מול ישראל, עם נזקים עצומים, כשעיקר המשאבים שלהם מגויסים למלחמה הסונית-שיעית הגדולה. אבל מה עם הכבוד האבוד וההרתעה המילולית שניסה נסראללה לקדם?


 
סטלין ולנין מכים שוב: "מלחמה בשם המוסר". כיצד ניתן להתמודד ולנצח בה? (24/12/2012)
אין לגמגם, אין להסס, ואין להשתמש בטיעונים מתנצלים, שכן מי שמשתמש באפולוגטיקה ובמלמולי התנצלות – נתפס כאשם או כלא בטוח בעצמו, ולנו יש את כל הסיבות להיות בטוחים בעצמנו. ישראל דיברה על "פשרה", על "הגיון", על "משא ומתן" ועל "ויתורים כואבים", כשהמילה "זכות" אינה קיימת בלקסיקון העצמי שלה, בלי להבין שבכך היא מאשרת שהיא הצד המקפח, שרק רוצה לחתום על הקיפוח במהירות. הטיעון הפרגמטי פעל דווקא נגדנו, בעוד שחשבנו שהוא עובד למעננו. כך נקלענו לנחיתות בקרב המוסרי, שהוא לא פחות חשוב מן הקרב הצבאי.


 
מלחמת הסטארט-אפ הראשונה: חמאס הוכה מכה קשה, וכללי המלחמה השתנו (18/11/2012)
חמאס יתאמץ לשגר רקטות ולהפגין "עמידה איתנה" עד לרגע הגעה אפשרית להפסקת אש, כדי להוכיח שלא הפסיד, וכמוהו הג'יהאד האסלאמי, ועדות ההתנגדות, אלקאעדה, הסלפים וחבריהם הכאוטיים. מבחינתם אין מניעה שעזה כולה תיהרס, אך הם חייבים להמשיך ולשגר עבור "הכבוד" והטענה ש"ניצחו". אך המצב של הארגונים האלה גרוע ומרוט, וישראל היכתה בהם באופן שלא האמינו שקיים. גם ישראל רוצה הפסקת אש, וכך המצרים, האמריקנים והאירופים. במילים אחרות – כולם.


 
בנימין דיזראלי משתנה: פתרון שתי מדינות לשני עמים – אינו רלבנטי עוד (12/11/2012)
בכך הופכת סיסמת "שתי מדינות לשני עמים" לבלתי רלבנטית עוד, לנוכח השינויים האיזוריים האדירים, ומי שאינו מבין זאת מסכן את עצמו באופן קיומי. אם צה"ל לא ישלוט ביו"ש תפרוץ שם מהר מאוד מהומת אלוהים בין הפלגים השונים, כך שהביטחון הישראלי הוא גם הערובה היחידה ליציבות פלסטינית שם, ראו מה קרה בעזה. מה שהיה נכון אולי לפני שלוש וארבע שנים, אינו נכון היום, עם ההתפרקות הכללית, ומי שיאפשר זאת, ההתפרקות תפרוץ בפניו.


 
אבו מאזן ושתי הצפרדעים צועדים אל האו"ם (5/11/2012)
אבו מאזן יודע שזמנו פג, שהוא עלול לסיים כמו מובארק וקדאפי, ולכן הסיכוי היחיד להיאחז בהיסטוריה הוא ההישג באו"ם. אם ליפול, אז במאבק נגד ישראל; להציל את עצמו ואת תדמיתו, על חשבון קריסת הציבור שלו. המשמעות היא לשאוף ל"פלסטין" מדומיינת, על חשבון זו האמיתית; לשאוף אל ההזייה, על חשבון המציאות.אז מי יידע את העתיד?


 
התחבולה של המלכה אליזבת הראשונה, ותקיפה מסתורית בסודאן (29/10/2012)
כמו אצל המלכה אליזבת הראשונה, גם המלחמה המתנהלת ללא השארת עקבות מול איראן נועדה לפגוע בצינור הכלכלי של מדינה זו ובעלות בריתה, וכך להכות בהן באופן בלתי ישיר; באופן בלתי נראה לעין, ולכן זה האופן המפחיד ביותר. כאשר אינך יודע מי עומד מולך, מה יכולותיו ומה תוכניותיו, הפראנויה עובדת שעות נוספות, וכל אחד מסביב יכול להיות מרגל, החושף את סודותיך. אין עקבות, אין חתימה, אין אשמים. מה אפשר לתפוס? רק אוויר.


 
איראן: כל הארץ מרגלים-מרגלים. ממלכת הלוחמה הפסיכולוגית שוקעת בתכסיסים של עצמה (7/5/2012)
ב- 23 באפריל השנה הוכרז בארצות הברית על ידי הפנטגון על הקמת סוכנות מודיעין חדשה, לריגול אחרי מטרות שאינן בעימות צבאי עם ארצות הברית, וראשית לכל, הכוונה לאיראן. הסוכנות נקראת "שירות ההגנה החשאי" (Defense Clandestine Service), שתעביר אליה מאות סוכנים ומרגלים מסוכנות המודיעין DIA, אחת מסוכנויות הביון האמריקנית הרבות, במטרה להכפיל את היקף הפעילות של אנשים אלה ואת מספרם. האם הריגול נגד איראן נתפס שם כמציאות או כהזיה? ואולי שניהם, ובכך נוצרת מציאות פסיכולוגית חדשה?