הצטרפות לג'יפלאנט פריים
רישום לקבלת התראות למייל

>> עכשיו מתקיים מבצע הנחה רק למנויים ותיקים. ניתן לחדש את המינוי במחיר ההנחה - רק בקישור הזהמאמרים בנושאי טרור וביטחון

   טרור    בטחון   


 
המאבק ההיסטורי למחיקת הגבולות: דאעש מתקרב לבגדאד ולירדן (17/6/2014)
למזלנו, השנאה הסונית-שיעית גדולה מן השנאה לישראל, והעויינות כלפי המשטרים הערביים גדולה מן העויינות לישראל, וגם כך קרבות אלה צפויים להימשך עשרות שנים. לא קל יהיה למשרטטי המפה החדשים לבצע את תוכניתם, שכן הם יצטרכו לדרוך על כוחות אדירים ואפלים, לאומיים, דתיים ועדתיים, שיתנגדו להם, בהתלקחות גדולה.


 
החרב השמאלית של הסמוראי: האם הרשות נשטפת בסלפים? (15/4/2014)
מה אבו מאזן מסתיר: סלפים ברשות הפלסטינית? עשרות אלפים. מי הם, ואיך הם נראים? ומה הם חושבים על אבו מאזן, אובמה, וכן, גם ישראל. האם הם רוצים "מדינה", והאם הם בכלל "פלסטינים"? ומי מונע מהרשות להיהפך לסוריה? תחשבו טוב. המאמר כולל שורה של סרטונים, המראים כיצד נשטפת הרשות, מה שיכול לשנות את כללי המשחק.


 
כוונת חמאס להשתלט על יו"ש הערבית, ושיטת הפעולה של לורנצו המפואר (14/1/2013)
חמאס נוקט בצעד ערמומי נוסף: הוא מטביע את אבו מאזן במילים גדולות, מתוקות ובלתי ניתנות להתנגדות כמו "פיוס לאומי", "אחווה", "האחדות היא כוח", בדיוק כמו שאבו מאזן מנסה להטביע את ישראל במילים כמו "שלום", "שתי מדינות", ו"הכרה הדדית", מילים שהעולם כל כך משתוקק לשמוע. בשני המקרים מדובר במילים כהסוואה להונאה, וכך מחמוד עבאס נופל קורבן לאותה טקטיקה בה הוא נוהג כלפי ישראל.


 
הויקינגים מגיחים: משום מקום הופיעו הסלפים, והחלו לתקוף את הציביליזציה המערבית (16/9/2012)
הסלפים רואים במה מה שהוא מודרני בבחינת איום חמור. אסורים הצילום, הציור, המוזיקה, האמנות והפוליטיקה בסגנון חוקה ומפלגות. נשים אסורות במרחב הציבורי באופן מוחלט, יש לסלק כל נוכחות מערבית מאדמות האסלאם, וחובה לכבוש את אדמות אירופה והמערב. זו הסיבה מדוע יש הרבה תאים סלפים גם בערי אירופה. לא מזמן נתפס תא סלפי שכזה בגרמניה, שלא בחל בדרכי אלימות וטרור. הסלפים רואים באלקאעדה מודל חיקוי ראוי, ומקור לגאווה. הטרור הוא אמצעי לגיטימי, אם כי לא בלעדי, להשגת המטרות האלה.


 
חוקי המלחמה השתנו: כיפת ברזל שינתה את שדה הקרב. מהם הלקחים החדשים? (11/3/2012)
העימות הזה מוצא את חמאס בזמן הלא מתאים לגמרי. מנהיגיו מנודים מסוריה ומאיראן, ולכן מוצאים מקלט בקטר הרחוקה; הכסף מאיראן נגמר, היחסים עם המצרים חזרו להיות של מפקד (מצרים) ופקוד (חמאס), היחסים עם אבו מאזן משובשים עד עויינים, ו"האביב הערבי", שנראה בהתחלה כמו גן עדן מתחיל להיראות כמו גהינום לחמאס. זה לא זמן לסבב קרב גדול עם ישראל. מהם עשרת הלקחים מסיבוב העימות הזה?


 
שרשרת פיגועים בדרום: גבול פרוץ ומופקר, עם צהל שהתעלם מהמציאות. מי אחראי? (18/8/2011)


 
שרשרת פיגועים בדרום: גבול פרוץ ומופקר, עם צה"ל, שהתעלם מן המציאות. מי אחראי? (18/8/2011)
אז מי אחראי לירי? ספק אם מישהו יקח ממש אחריות, כדי לא להסתבך בנקמה ישראלית, אך הכיוון ברור: חמאס-אלקאעדה-אסלאם פוליטי, המשתמשים בסיני כפלטפורמה. הגיע הזמן לסגור כבר את הגבול הזה, שגורם כל כך הרבה צרות לישראל. לנו יש תחושה שהגבולות שלנו הם בונקרים, בשעה שהציבור היה מזדעזע אם היה יודע שבדרום אין גבול בכלל, ולעיתים אי אפשר לדעת בכלל מתי מסתיימת ישראל ומתחיל מדבר סיני. כיוון שלא ברור מי ביצע את הפיגועים האלה, יהיה גם קשה להגיב. לפנינו עשר הפתעות מרות מסיני.


 
אחרי כל כך הרבה שנים: אז איך מביאים לשחרור גלעד שליט? (3/4/2011)
ביום שהתועלת ששליט יביא לחמאס תפחת לעומת הנזק שהוא יגרום לארגון הזה – הוא ישוחרר. איך עושים זאת? כאן למשפחה יש תפקיד מרכזי. במקום שתפעל פנימה, עליה להפעיל את כל הלחץ שלה החוצה. להפסיק לבזבז אנרגיה יקרה בתוך ישראל, ולתעל את כל האנרגיה אל העולם. המטרה היא להביך את חמאס, ויהיו לכך תוצאות מפתיעות. זיכרו: השמים פתוחים למי שיש לו כנפים.


 
משט האנטישמים לעזה? רעיון חדש, שישנה את התמונה. בואו, היכנסו למלכודת, חמודים שלי (11/5/2010)
לפנינו רעיון חדש, איך לעצור את משט האנטישמיות של חבריו של ארדואן לעזה. הפעם, במקום לפעול עם השרירים בלבד, נפעל עם הראש, נהפוך את התמונה כולה על פיה, ונדהים את האוייבים ואת העולם. אין הרבה זמן, לקרוא, ולהתחיל להתארגן. זו תהיה שעתנו היפה.


 
דברים מוזרים מתרחשים בעזה: אוייבי חמאס מרימים נגדו ראש, בירי על ישראל (18/3/2010)
ככל שעזה הופכת לאפגניסטן, עם מיליציות אסלאמיות יותר ויותר קיצוניות, הן נלחמות בינן לבין עצמן דווקא באמצעות ירי על ישראל. שיגור הרקטות של "אנסאר אלסונה", ארגון המזוהה עם אלקאעדה בעיראק היא תופעה שצריכה להדאיג קודם כל את חמאס, שסביר שישים לה קץ, אם הוא חפץ חיים. היא מסכנת את משטרו הטרי ברצועה. מי היה מאמין, יש כבר ארגונים פלסטיניים חדשים, שלידם חמאס נתפס פתאום כ"מתון" ו"אחראי". איזו אירוניה של ההיסטוריה: מה שהוא עשה לרשות של ערפאת ואבו מאזן, עושים עכשיו אחרים לו. אז האם אתה מגנה את השטן?