הצטרפות לג'יפלאנט פריים
רישום לקבלת התראות למייל

>>  המאמר האחרון במסגרת מבצע ההנחה, המסתייםמאמרים בנושאי טרור וביטחון

   טרור    בטחון   

 
צפלין מעופרת: פיצוץ המטוס הרוסי משנה את חוקי התעופה (7/11/2015)
מעכשיו טיסה אזרחית למדינה ערבית, ואפילו מוסלמית, הופכת למסוכנת, משום שדאעש פיצח את הגיון האבטחה המקובל. מי שהכניס מזוודת תופת, או תיק תופת לתוך המטוס, הוא כנראה אחד העובדים בשדה התעופה. כלומר בלי קשר לבדיקות הקפדניות, תמיד יהיה מישהו שיש לו גישה ישירה למטוס אחר כך. הצפלין נפל.


 
בין חיים למתים: נפילת רמאדי, ויום הדין של המרחב המוסלמי (19/5/2015)
אירועים אפוקליפטיים: עם השלמת כיבוש מחוז אל-אנבאר הסוני ממרכז עיראק עד מערבה, שטח עצום בגודלו, התפרקה "עיראק" סופית, ולא תחובר עוד. "המדינה האסלאמית" הפכה למעצמה, שרק ממשיכה להתרחב, הצבא העיראקי שוב ברח, והאמריקנים מגמגמים ומסבירים.


 
חרדות מן העבר: האל פאן התגלה באופן מופלא, כדי לחשל אותנו (18/3/2015)
המטרה של הטרור היא לא להשיג ניצחון בשדה המערכה, המטרה היא תודעתית: לשתק את רצון היריב להתנגד, להרוס את יכולתו לתכנן תגובה אסטרטגית, ולגרור את היריב לתגובה נמהרת של יאוש. הפיתרון: להישאר מאוזנים בכל מחיר. השכלתנות היא קו הביצורים האחרון של המאוים בידי פאן.


 
"הים שלנו": "המדינה האסלאמית" הגיעה לשערי אירופה (17/2/2015)
העובדה שלמדינה האסלאמית יש עכשיו עיר חוף עם נמל בים התיכון היא עצומה, שכן בכך יכול הארגון להשיג אספקה וצינור חיים. יש לו מוצא ימי. זה חלום ישן של הג'יהאדיסטים לקבל נמל, ואם לא הלך להם בעזה, עכשיו יש להם בסירת. מי שכורת ראשים, צודק. ומי שצודק, מותר לו לכרות ראשים, וחוזר חלילה. המעשה מצדיק את התוצאה, והתוצאה מצדיקה את המעשה.


 
הכישלון: כיצד דווקא המערב בונה את המדינה האסלאמית (20/1/2015)
למרבית התדהמה רבים מהמורדים הלאומיים דווקא עורקים לשורות המדינה האסלאמית. רק החודש ערקו במשותף לא פחות מ- 3,000 מורדים לאומיים-מתונים, מאלה שארצות הברית אימנה וחימשה, היישר לשורות דאעש. הם נשבעו אמונים לאבו באכר אלבגדאדי, הצטרפו לשורות דאעש, ומייד נשלחו אל המערכה, להוכיח את נאמנותם וכוחם, אבל בכיוון ההפוך.


 
המאבק ההיסטורי למחיקת הגבולות: דאעש מתקרב לבגדאד ולירדן (17/6/2014)
למזלנו, השנאה הסונית-שיעית גדולה מן השנאה לישראל, והעויינות כלפי המשטרים הערביים גדולה מן העויינות לישראל, וגם כך קרבות אלה צפויים להימשך עשרות שנים. לא קל יהיה למשרטטי המפה החדשים לבצע את תוכניתם, שכן הם יצטרכו לדרוך על כוחות אדירים ואפלים, לאומיים, דתיים ועדתיים, שיתנגדו להם, בהתלקחות גדולה.


 
החרב השמאלית של הסמוראי: האם הרשות נשטפת בסלפים? (15/4/2014)
מה אבו מאזן מסתיר: סלפים ברשות הפלסטינית? עשרות אלפים. מי הם, ואיך הם נראים? ומה הם חושבים על אבו מאזן, אובמה, וכן, גם ישראל. האם הם רוצים "מדינה", והאם הם בכלל "פלסטינים"? ומי מונע מהרשות להיהפך לסוריה? תחשבו טוב. המאמר כולל שורה של סרטונים, המראים כיצד נשטפת הרשות, מה שיכול לשנות את כללי המשחק.


 
כוונת חמאס להשתלט על יו"ש הערבית, ושיטת הפעולה של לורנצו המפואר (14/1/2013)
חמאס נוקט בצעד ערמומי נוסף: הוא מטביע את אבו מאזן במילים גדולות, מתוקות ובלתי ניתנות להתנגדות כמו "פיוס לאומי", "אחווה", "האחדות היא כוח", בדיוק כמו שאבו מאזן מנסה להטביע את ישראל במילים כמו "שלום", "שתי מדינות", ו"הכרה הדדית", מילים שהעולם כל כך משתוקק לשמוע. בשני המקרים מדובר במילים כהסוואה להונאה, וכך מחמוד עבאס נופל קורבן לאותה טקטיקה בה הוא נוהג כלפי ישראל.


 
הויקינגים מגיחים: משום מקום הופיעו הסלפים, והחלו לתקוף את הציביליזציה המערבית (16/9/2012)
הסלפים רואים במה מה שהוא מודרני בבחינת איום חמור. אסורים הצילום, הציור, המוזיקה, האמנות והפוליטיקה בסגנון חוקה ומפלגות. נשים אסורות במרחב הציבורי באופן מוחלט, יש לסלק כל נוכחות מערבית מאדמות האסלאם, וחובה לכבוש את אדמות אירופה והמערב. זו הסיבה מדוע יש הרבה תאים סלפים גם בערי אירופה. לא מזמן נתפס תא סלפי שכזה בגרמניה, שלא בחל בדרכי אלימות וטרור. הסלפים רואים באלקאעדה מודל חיקוי ראוי, ומקור לגאווה. הטרור הוא אמצעי לגיטימי, אם כי לא בלעדי, להשגת המטרות האלה.


 
חוקי המלחמה השתנו: כיפת ברזל שינתה את שדה הקרב. מהם הלקחים החדשים? (11/3/2012)
העימות הזה מוצא את חמאס בזמן הלא מתאים לגמרי. מנהיגיו מנודים מסוריה ומאיראן, ולכן מוצאים מקלט בקטר הרחוקה; הכסף מאיראן נגמר, היחסים עם המצרים חזרו להיות של מפקד (מצרים) ופקוד (חמאס), היחסים עם אבו מאזן משובשים עד עויינים, ו"האביב הערבי", שנראה בהתחלה כמו גן עדן מתחיל להיראות כמו גהינום לחמאס. זה לא זמן לסבב קרב גדול עם ישראל. מהם עשרת הלקחים מסיבוב העימות הזה?