הצטרפות לג'יפלאנט פריים
רישום לקבלת התראות למייל

>>  חדש: GPLANET גם בטלגרם - ועם תוכן ייחודי. חפשו שם: GPLANET  או כאן: https://t.me/MyGPLANET
מאמרים בנושא ישראל

   ישראל   


 
נשיקת אשת העכביש: כך מתנכלת גרמניה לישראל (28/10/2013)
למה העיסוק הגרמני האובססיבי הזה, למרות המשבר הכלכלי, ביהודים ובישראל? זוהי דרכה של גרמניה לנקות את עצמה מן הפשעים האיומים בתולדות הגזע האנושי שהיא ביצעה. להראות שהיהודים אחרי הכל מנוולים לא פחות מהם, ואולי יותר. לא הם "הנאצים", זו ישראל.


 
כיצד נביא מליוני תיירים לישראל? (13/9/2013)
כיצד נביא לפה מליוני תיירים? העזרה שלכם נדרשת כאן.


 
חומות המינזר נבקעו: על בחירתם של הנוצרים בישראל (15/7/2013)
כך נכנס הקיום הנוצרי במזרח התיכון לבידוד, למינזר בנדיקטי חדש ומלאכותי, רק כדי לשרוד, וזה בהחלט החזיק מעמד חצי מאה, עד לשנות השבעים, אז המינזר החל להיפרץ. עכשיו, עם האביב הערבי, קוד הקיום הבנדיקטי של הנוצרים במזרח התיכון המודרני – לא קיים עוד. ולמי פונים כשאין עוד ברירה?


 
מיוחד לחג: אז איך מכשפים אותם? על סודה של קליאופטרה וישראל (14/5/2013)
בשנת 1920 החליטה ועידת סן רמו העולמית, שחילקה את העולם לאחר מלחמת העולם הראשונה, ששטחי ארץ ישראל ימסרו למנדט בריטי זמני, כדי לכונן את ה"בית הלאומי לעם היהודי בארץ ישראל". הגבול והמפה הרשמיים כללו את כל עבר הירדן המערבי, את כל המזרחי (כלומר ממלכת ירדן של היום) והגולן, כמעט עד לדמשק. היה זה שר המושבות הבריטי, ווינסטון צ'רצ'יל, והערביסטים לורנס איש ערב וגרטרוד בל, שחתכו בשנת 1921 את שטח עבר הירדן המזרחי על דעת עצמם, שללו אותו מהיהודים, ונתנו אותו כדי שישמש כמדינת הערבים, וזו ממלכת ירדן. החלוקה יהודים-ערבים כבר נעשתה.


 
יהודה נשבתה, ויהודה התעוררה - על ניצחון הציונות (15/4/2013)
הדמות הנשית הכנועה הזו ליוותה את גורלו של העם היהודי במשך כאלפיים שנים מאז: שבורים וכנועים, כמו נבואה המגשימה את עצמה לדיראון עולם. אלא שקמה מדינת ישראל, וביום העצמאות ה- 65 של המדינה, אנחנו יכולים להביט אחורה אל אספסיאנוס וטיטוס, ולומר שהלאומיות היהודית, היא הציונות, דווקא ניצחה; כך שאין זו עוד "יודיאה השבויה", שידיה קשורות והיא נתונה לחסדי אחרים, אלא זו כבר "ישראל המשוחררת" (Israel liberata). הכיצד זה שהתנועה הלאומית שלנו, הציונות, ניצחה?


 
אלהמברה החדשה: תור הזהב הרביעי שלנו, והחשוב מכולם (30/7/2012)
ארבע פסגות, או "תור זהב", היו באלפיים השנים האחרונות ליהודים, בארבעה מקומות שונים: בספרד, בגרמניה, בארצות הברית ובישראל. אך אבוי, השלושה הראשונים הסתיימו בצורה עגומה, שלא לומר טראגית. תור הזהב בספרד הסתיים בגירוש המוני, תור הזהב בגרמניה הסתיים בהשמדה של ששה מליון יהודים, ותור הזהב בארצות הברית נמשך אמנם, אך היהודים עצמם שם, הולכים ונמוגים. מדוע תור הזהב הרביעי שונה?


 
הקרדינאל רישלייה יחשוף את השפה העברית אל העולם? הגיע הזמן לתפיסה עצמית חדשה (2/7/2012)
אנחנו הישראלים לוקים בנכות רגשית בנוגע לשפה שלנו, כלומר לזהות העצמית שלנו. יש לנו מנטליות קרתנית שהיתה נכונה לדור הקודם, של אי קטן ומבודד, שכמעט מתביישים בו, כמו אדם שמתבייש בגוף שלו, ומנסה להסתיר אותו מן האחרים, במקום להתגאות בו. כאילו הקיום היחיד שלנו הוא לחקות את אומות העולם, ובכך לקבל לגיטימציה, בעוד שאנחנו לא מביאים בחשבון שרבים מאוד בעולם סקרנים לגבינו, אנחנו מרתקים אותם, ורבים היו רוצים ללמוד עברית, אך אינם יודעים כיצד. אז איך עושים זאת?


 
בעקבות הזמן האבוד: כך הפכה מזרח ירושלים ל-ערבית. האמת שאין להשכיח אותה (4/3/2012)
כך פוצצו להם שני בתי הכנסת החשובים ביותר בירושלים ואולי בארץ ישראל כולה, בלי שום רעש בינלאומי. אלה היו שני מבנים גבוהים במיוחד, שיכלו לשמש את הצלפים הירדנים, ובכל זאת הם פוצצו, כדי למחוק כל זכר ליהודים (בשנה האחרונה נבנה בית הכנסת החורבה מחדש, וכך צפוי לקרות גם את תפארת ישראל). כל הרכוש של היהודים הולאם ונבזז, בתיהם הועלו באש, וחלקם נחרבו ויושרו עם בולדוזרים. הרובע חרב, ונותר כך 19 שנים, עד לניצחון הישראלי ולחזרה בשנת 1967.כך הפכה ירושלים המזרחית ל"ערבית".


 
הנתיב אל העושר: עלייתה ונפילתה של משפחה יהודית מן המזרח. מה אנחנו למדים מכך? (12/2/2012)
הסינים, שהסחר האדיר שלהם עם אירופה ואמריקה הוא הדבר החשוב להם ביותר, לא יכולים עוד עם תעלת סואץ. מים רדודים, מסלול שלוקח יומיים-שלושה, ועם "האביב הערבי" יש שם שביתות ובעיות כל העת. בקרוב יפרוץ שם גם טרור. יש להם אינטרס אדיר שקו מסילת ברזל עוקף תעלת סואץ יקום בישראל. מדובר במסלול מהיר הרבה יותר ומאובטח מסואץ, שיכניס לישראל מליארדים של דולרים, כספי אגרות מעבר. לאן זה הולך?


 
שבתאי צבי התאסלם רק עכשיו: על עיוורון תוצרת בית, ואיך נבריא את עצמנו (6/2/2012)
קבצני האשליות לילידים, מוכרי המילים האבודות: אותם אנשים ודומיהם, מכרו לציבור הישראלי אשליות והבלים במשך עשורים של שנים, לכאורה בשם "השלום" הנשגב: צריך למהר ולחתום על הסכם שלום עם אסד, הרי סוריה היא המפתח למזרח התיכון כולו; אש"ף הוא טוב ליהודים, ולכן מדינה פלסטינית היא אינטרס ישראלי; צריך שלום עם ערפאת, ולכן סידרו לו גם פרס נובל לשלום; השלום עם מצרים הוא לנצח; ערפאת ילחם בחמאס עבור ישראל; ניפחו את סיסמת "שתי מדינות לשני עמים", כאילו עם של 3000 שנים, ערש הציביליזציה המערבית, מקביל לעם של 40 שנים, ועוד אילוזיות שכולן, אבל כולן, התנפצו עכשיו.