הצטרפות לג'יפלאנט פריים
רישום לקבלת התראות למייל

>> מבצע ההנחה רק למנויים ותיקים יסתיים ב- 24 באוגוסט, בשעה 22:00. ניתן לחדש את המינוי בהנחה - רק בקישור הזה
מאמרים בנושאי המזרח התיכון

   המזרח התיכון    הפלסטינים    לבנון    סוריה    מצרים   
(6/2/2019)

המתח הרוסי איראני: אז עכשיו קרב בין צבא בשאר לחיזבאללה, ולמה?
מאמר החודר מבעד מסך הערפל של נסראללה: על האכזבות של הציר השיעי המסתחרר לתוך עצמו, על חיסולי בכירים, ועל הפחד הקיומי של בשאר. האם תגיב איראן נגדנו משטח סוריה? מה שתקראו כאן, יגלו האחרים בעתיד.

(8/7/2018)

אכזרי וחושפני: כך השפיל פוטין את בשאר, והראה מה הוא באמת חושב


 
ההונאה והנקמה: נפילת רומא, וחזרת התופת לכל רחבי "סוריה" (19/4/2016)
ואיפה תוקפים במזרח התיכון? תמיד בבטן הרכה, והג'יהאדיסטים הסונים החלו לתקוף ברקטות, טילים ויבשתית את האיזור הכפרי העוטף את המעוז העלווי האולטימטיבי, לטקיה, שלחוף הים. זהו המקלט של העלווים, נקודת הכובד של משפחת אלאסד.


 
מלחמת האזרחים בסוריה בשנתה הרביעית: אז מלחמה זה טוב? (17/3/2014)
סוריה הפכה לחור השחור המוחלט, כבשן מהפכני לוהט, משום שכל הרעיונות והאידאולוגיות מותכים שם, נשרפים, ואחרים נולדים במקומם. ח'ליפות אסלאמית? אמירויות? שלטון סוני? אלקאעדה? שלטון על בני חסות, דיכוי הנוצרים? לבנט אסלאמי? חזרת המהדי השיעי? סוריה היא כבר מצב פילוסופי. מדינת סטארט-אפ הפוכה למדינת הסטארט-אפ הישראלית. אצלנו בוראים, שם מכלים.


 
אמנות ההצפנה, והמדינות החדשות במה שהיה פעם סוריה (21/10/2013)
עכשיו אנחנו מבינים מהי משמעות ההצפנה האיזורית הזו: היא כלי עבודה. היא הגישור בין המציאות לבין העולם המדומיין בו חיים האמריקנים וחלק מן המערב. היא גישור בין שתי שפות, שאינן יכולות להיפגש, מחשש להתרסקות.


 
ואיפה האקזיט? סודה של מעלולא, וחבריו החדשים של אובמה (9/9/2013)
הם לא סלחו למעלולא שלא התאסלמה במאה השביעית, ובאו עכשיו לסיים את המלאכה. אלה חבריהם החדשים של קרי ואובמה, שתומכים בכנופייות, בדיוק כפי שהם תומכים בכנופיות ערביות ביהודה ושומרון. וזו לא רק מעלולא, אלא כל הכפרים והישובים הנוצריים בסוריה. לכל מקום אליו מגיעים הסלפים ואלקאעדה, מתקיים טיהור אתני ודתי עמוק. הנוצרים מגורשים, רכושם נבזז, ובתי התפילה שלהם נשרפים, בעידוד וושינגטון. הם גם לא סולחים לכם.


 
גלגלי הענק הנאנחים: על מותה של המדינה הסורית (8/7/2013)
במזרח התיכון כללי זכויות האדם חדלו מלהתקיים, והעיקרון הוא של מלחמה טוטאלית, עד המוות, בגוף וברוח. רק טיפש יחליש את עצמו ברגעים האלה, כדי שישמש טרף קל בידי אוייביו, שאין להם דבר לסכן ואין להם דבר להפסיד. גלגלי המים הנוהמים באנחה הם, לכן, אזהרה לכולם.


 
רוסיה מול ארצות הברית בסוריה – וכללי אמנות התעתוע (7/1/2013)
עומק הסלידה ההדדית בין המשטר ברוסיה למערב הוא אדיר, ואין להאמין לדיווחים על "עיסקה" שרקחה כביכול הילרי קלינטון יחד שר החוץ לברוב להפלת משטרו של אסד. אין גם להאמין לדיווחים הנמשכים עוד מעט שנתיים על נפילה קרובה של המשטר העלווי בסוריה. גם היום ממשיך פוטין לתמוך באסד, זה הובהר בפגישה מן הימים האחרונים של סגן שר החוץ הסורי, פייסל מקדאד במוסקווה. הרוסים קובעים שיש להגיע להסדר של "שלום" אבל עם וכולל בשאר אלאסד, זה התנאי, בעוד המורדים לעולם לא יקבלו את התנאי הזה.


 
אסטרטגיה של מרחב מול זמן: המלחמה בסוריה הופכת בינלאומית (9/12/2012)
האם ההימור של בשאר על הזמן, תוך ויתור על חלק מהשטח יתגשם? או שהימור המורדים על השטח, תוך נכונות להקריב את הזמן? בשני המקרים, כל עוד אין התערבות מערבית צבאית, כל צד שם לופת את גרונו של השני, וביחד הם נשמטים אל השאול. ומה באשר לנשק הכימי?


 
סודו של הצבא הסורי: האם הוא יתפרק? (5/5/2011)
מה הבעיה הנוכחית של בשאר? לא רק להשתלט על הסונים המורדים, אלא גם לשמור את "ברית המיעוטים" של הצבא הסורי ביחד. אם הדרוזים, למשל, יגיעו למסקנה שהם עלולים לצלול עם העלווים של אסד, הם עלולים להתפרק מהצבא, וזה סופו של הנשיא. הוא חייב לשמור את הדרוזים, הנוצרים, הצ'רקסים והאחרים ביחד, וזה לא פשוט. כיצד הוא עושה זאת?