הצטרפות לג'יפלאנט פריים
רישום לקבלת התראות למייל

 >>איך משתפים את המאמר החדש? יש אפשרויות שיתוף קלות למעלה, לווטסאפ, לפייסבוק ולמייל של החברים 

GPLANET PRIME
(15/1/2018)

הבן מוציא להורג את אביו: כך הסתבך חמאס גם עם דאעש, וגם עם המצרים
"סוף רע, מהתחלה רעה" (Mali principii malus finis): כיצד שיקרו בחמאס גם לדאעש וגם למצרים, והסתבכו עם שניהם, מה מתכנן דאעש לחמאס בסיני ובעזה, ואיך נראית זירת רצועת עזה מבחינתם, ומבחינתנו? מיוחד לחברי מועדון ג'יפלאנט פריים. מלווה בסרטונים.

GPLANET PRIME
(10/1/2018)

השולטן מבעיר את הים האדום: אז עוד איזור נכנס לתנור?
"גלגול הנשמות": התוהו ובוהו בים האדום גובר מיום ליום, לאחר שארדואן נכנס לשם, והטריף את כולם: טורקיה, סודאן, מצרים, סעודיה, החו'תים, אריתראה, הסכר האתיופי, איראן, אי אחד, וזיכרונות עות'מאניים רעילים מן העבר. האם המערבולת המתרחבת מסוכנת לנו, ומה אנחנו מרוויחים ממנה? מיוחד לחברי מועדון ג'יפלאנט פריים. אל תחמיצו.

GPLANET PRIME
(8/1/2018)

התעלומה הנצחית: הפלשתינאים לקראת התאבדות חדשה?
שורה של אסונות נופלת על המחנה המכונה פלשתינאי, כל יום והאסון החדש שלו, בקריסת מערכות וציפיות מוחלטת. הם החליטו לצאת לבד למלחמה נגד ארצות הברית. מה זה עושה להם, ולנו? על כספי אונרוו"א, הכאת הפטריארך, ומי עומד מאחורי קניית אדמות הכנסיה היוונית-אורתודוקסית. ומהו הציווי הנצחי של הפסל? מיוחד לחברי מועדון ג'יפלאנט פריים.

GPLANET PRIME
(3/1/2018)

בשאר הדיח את שר ההגנה: תבוסה כואבת ראשונה אחרי שנתיים - בדמשק
קילומטרים אחדים מארמון בשאר: לאחר נפילת כ- 350 חיילי בשאר במצור, בתוך מובלעת בלב דמשק, ועם התקדמות של המורדים הסונים שם, את קולות המלחמה שוב שומעים בכל רחבי דמשק. האם זו תוצאת התעסקות הרוסים והאיראנים במשהו אחר? מלווה בסרטונים מן המערכה, ובמפה שלנו. מיוחד לחברי מועדון ג'יפלאנט פריים.

GPLANET PRIME
(1/1/2018)

הקליידוסקופ המטורף – אז סוף הסיפור האיראני ב"סוריה"?
ההתקוממות באיראן כבר משנה את מערך הכוח בסוריה. איך? מה יעשה חיזבאללה העוקב בחרדה, והאם ההתקוממות כבר מורידה מעלינו לחץ? האם זה נכון שבשאר השתלט על "רוב" קו הגבול שלנו? תופתעו, מצורפת מפה מעודכנת. מיוחד לחברי מועדון Gplanet Prime, שרואים היום, את מה שהאחרים יראו בעתיד. ציר טהראן-דמשק, אבל אחרת.

GPLANET PRIME
(30/12/2017)

התקוממות עממית מתרחבת באיראן: ומי יקבע את גורל המחאה?
שוב סופה במזרח התיכון, אבל אחרת: כל מה שרציתם לדעת על המתרחש ברחבי איראן, האם ההתקוממות הזו משמעותית ומסכנת את המשטר, ומה יעשה בקרוב הנשיא טראמפ, בנוגע לעסקת הגרעין? ולמה המדיה העולמית ממעיטה מערך המהומות? מלווה בסרטונים מן השטח, ותוכלו לראות איך תולשים את תמונות ח'מנאי במרכז טהראן. מיוחד לחברי מועדון Gplanet Prime.

כלכלה וחברה
(26/12/2017)

ח ג י ג י - האף של מיכלאנג'לו, ומאמר העושר הכלכלי 2018: האם ישראל החליפה קידומת?
כמידי סוף שנה, זה הגיע: אז מה התוצר שלנו לנפש, בכמה זינק, ואיך אנחנו מול מדינות אירופה השונות? כל הנתונים – מפתיעים. ומה המצב באיזור המדכדך שלנו, מה קרה למדינות המייצאות נפט, ומה היעד הבא שלנו?

GPLANET PRIME
(25/12/2017)

המלחמה נגד סנטה: על הגלגול הרביעי, והסופני, של סנטה קלאוס
האסלאם באירופה: מהם ארבעת גלגוליו המוזרים של סנטה, והרביעי, כיום, הוא החמור מכולם? על מלחמת כריסטמס, שכבר מתרחשת במערב ועל חלקו של הנשיא טראמפ, האם אפשר לאסלם את חג המולד, כיצד ערביי יו"ש עושים שימוש ציני באותו סנטה, והאם יהיה עוד סנטה באירופה בעוד עשרים שנה? מיוחד לחברי מועדון ג'יפלאנט פריים. פעמוני סנטה? לא לעוד הרבה זמן.

GPLANET PRIME
(20/12/2017)

השולטן הרברבן: האם ארדואן במסלול התנגשות עם הנשיא טראמפ?
לא רק על "ירושלים", אלא הרבה יותר מזה: ארדואן ממשיך להתרסק על הקיר האמריקני, ואלה שמים אותו על הכוונת. על הכלכלה הטורקית הצונחת יחד עם התיירות, על התסבוכת עם איראן, הכורדים, והפצצת ארמון המלוכה בריאד. האם הוא באמת יפתח "שגרירות" במזרח ירושלים? ומי אמר ש"טורקיה מסוכנת אפילו יותר מאיראן"? מיוחד לחברי מועדון ג'יפלאנט פריים, והמבצע לחנוכה - עדיין נמשך.

מדד האיומים הבטחוניים
(16/12/2017)

אז תיזת הבערת המזרח התיכון כולו - הוכחה כשקרית?
תמונת מצב כוללת של איומי המזרח התיכון סביבנו: הפלשתינאים לקבוצותיהם, המתרחש ב"סוריה", נסיגת רוסיה, חיזבאללה, איראן, סיני והג'יהדיסטים הסונים. האם ליבוי המהומות הצליח, ולמה אויבינו מודאגים? לא תמצאו את זה בשום מקום אחר, כולל גרף של האיומים מכל העשור האחרון, בראייה השוואתית להיום. מיוחד לחברי מועדון ג'יפלאנט פריים. ההצטרפות בחג החנוכה היא במבצע.