הצטרפות לג'יפלאנט פריים
רישום לקבלת התראות למייל

>>  האם הצטרפתם לערוץ הטלגרם החדש שלנו, כאן בסלולארי? חפשו שם "GPLANET" או כאן 

מדד האיומים הבטחוניים
(20/2/2019)

ימים היסטוריים, עם חגיגה, שנגמרה: האם מייבשים את חמאס ועבאס?
רצף אירועים כספיים מאיים לחנוק את הצמד חמאס-עבאס. מה מתרחש מאחורי הקלעים? למה האמריקנים שינו את המשחק באופן היסטורי, והאם סופה של הרשות ברמאללה מתקרב? במי זה תלוי? אלה הימים להם חיכינו. ומה קובע מדד האיומים החדש, מדד שדייק לאורך 12 השנים האחרונות? במבט השוואתי.

מדד האיומים הבטחוניים
(17/2/2019)

טרוף נטרפה סוריה? חזרת הקולוניאליזם לשטח הסורי, ומציאות חדשה על הגבול
בשנה התשיעית של המלחמה, ועם המציאות החדשה והמדהימה בשטח הסורי, בין הדיקטטורים ארדואן, רוחאני ופוטין, כמו לפני מאה שנים. איך כל אחד מהם היה רוצה לראות את "סוריה", מה הסיכוי לעימות ביניהם, מה אחרי דאעש במזרח, מה קורה עם המיליציות השיעיות, מה יהיה עם בשאר, מי המושל האמיתי של "סוריה", ומה מתרחש על גבולנו?

חוקי המזה"ת
(11/2/2019)

ועידת "אפקט פרח הצבעוני" מתכנסת בוורשה, עם 70 מדינות: ומי מפריע, כרגיל?
הלא יאומן הופך למציאות? הועידה נגד איראן יצאה לדרך עם בכירי 70 מדינות, ועם מזרח תיכון ריאלי. ומי מפריע? למה הפלשתינאים בחרדה, האם זה מבשר התקרבות סונית אלינו, האם ארה"ב חוזרת למזרח התיכון, ומה תעשה איראן המבוהלת? ומהי הנוסחה להצלחה במזרח התיכון, שהשתנה לנצח? אפשרות לימים היסטוריים.

המזרח התיכון
(6/2/2019)

המתח הרוסי איראני: אז עכשיו קרב בין צבא בשאר לחיזבאללה, ולמה?
מאמר החודר מבעד מסך הערפל של נסראללה: על האכזבות של הציר השיעי המסתחרר לתוך עצמו, על חיסולי בכירים, ועל הפחד הקיומי של בשאר. האם תגיב איראן נגדנו משטח סוריה? מה שתקראו כאן, יגלו האחרים בעתיד.

י ש ר א ל
(4/2/2019)

סודו של קיקרו, ומהפיכת התחבורה המפתיעה: חיבורים או פירוקים?
ח ג י ג י, לכבוד יומו הראשון של נמל התעופה רמון: מה העניקה לנו מהפיכת התחבורה האדירה, מעבר לנסיעות? יותר ממה שחשבתם, מימי עבד אלחמיד השני ועד לרמון, כולל סרטונים. מאמר פנורמי על חיבורים, פירוקים והעתיד שלנו, לא תמצאו את זה במקום אחר.

איראן
(31/1/2019)

תקדים מדורו: האם איראן היא ונצואלה הבאה?
נשיא איראן מודה שארצו שרויה בשפל הכלכלי החריף ביותר מאז פרוץ המהפכה, משכורות חיזבאללה קוצצו, וההמונים שם עוקבים אחר התקווה בוונצואלה. מה משמעות האיומים התכופים על ישראל, האם איראן חותכת את התקציב הצבאי שלה, והאם הגיע הזמן להכרה בשלטון איראני אלטרנטיבי, כמו בוונצואלה? האם זה השינוי המשטרי המדובר?

עתיד אירופה
(28/1/2019)

האונס המסוכן של הפוליטיקה בשוודיה: איך הם חוסמים את הימין העמוק?
בורקיניזציה של מדינה: איך יתכן שבאופוזיציה שם יש יותר צירים מאשר בקואליציה השלטת? למה כולם מחרימים שם את הימין העמוק, האם יקלטו עוד המוני מהגרים, ולמה זה קרב ההישרדות של האליטות הישנות? האם מפלגת "הירוקים" שבממשלה היא כבר מפלגה אסלאמיסטית, למי מוכרים בורקיני, ואיך כל זה משפיע עלינו? כולל סרטונים מפתיעים.

פ ר ש נ ו ת
(23/1/2019)

צבא בשאר מתפצל? תפנית במלחמה הסורית, רוסיה נגד איראן?
קרבות כבדים בין צבא בשאר הנאמן לרוסיה, לצבא בשאר הנאמן לאיראן? איך זה נראה בסרטונים, ובמי בשאר תומך משניהם? פתאום ההפצצות שלנו מקבלות צבע אחר. האם איראן תיכנע לרוסים, איך הרוסים סוחטים את בשאר, והאם הם ישאפו להחליף אותו? שוב מנערים את הקליידוסקופ הסורי הענק והאכזרי, עם בריתות מתחלפות. ואיך זה משפיע על הגבול שלנו?

עתיד אירופה
(21/1/2019)

שטרסבורג, ופוגרום של קנאות דתית: האם זו הנקמה?
דברים חמורים ואכזריים מתרחשים מתחת לרדאר בעיר הבירה השנייה של "האיחוד האירופי", שטרסבורג. לאחר טבח שוק חג המולד, כמה מוסלמים יש שם, ומה אמרו המוסלמים לקרדינאל? על מסגדים חדשים, היהודים, והתפרקות מהירה. ועל מה הנקמה?

מדד האיומים הבטחוניים
(17/1/2019)

חיילים אמריקנים שנהרגו, ותסבוכת בינלאומית בצפון הסורי?
האם הפיגוע שהביא למות חמישה חיילים אמריקנים יזרז את הנסיגה האמריקנית? מה מתכננים ארדואן והכורדים, ובנוסף, נספח מדד האיומים הביטחוניים לחודש ינואר 2019. עם כל כך הרבה הפחדות עצמיות, האם הוא עולה או יורד? (כולל סרטונים).